Birželio 1d. minėjome Vaikų gynimo dieną. Vaikučiai darželio kieme aktyviai žaidė lauko žaidimus, pūtė balionus bei įspūdingus muilo burbulus, piešė, šoko ir dainavo. Vasariškas džiugesys atsispindėjo jų šypsenėlėse.

Gegužės 26d. ir 27d. įstaigoje vyko priešmokyklinukų atsisveikinimo su darželiu šventė „Mes užaugom kartu 2021“. Vaikai salėje dainavo, šoko, žaidė. Prisiminė pačias maloniausias, smagiausias akimirkas, praleistas darželyje. Šventė tęsėsi ir darželio kieme. Vaikai džiūgavo, leisdami į dangų balionus, o su jais ir savo svajones.

Gegužės mėn. 17-28 d. ,,Žiogelių" grupėje vyko projektas „Sveiki dantukai, graži šypsena“. Vaikai susipažino su dantims naudingais ir žalingais maisto produktais, mokėsi tvarkingai valgyti, po valgio mokėsi teisingai valyti dantis, skalauti burną. Žiūrėjome edukacinius filmukus apie dantukus, susipažinome su gydytojo, kuris gydo dantis profesija, išmokome mįslių, posakių apie dantis, eilėraščių. Vaikai piešė, karpė, aplikavo, kūrė pasakas, istorijas apie dantukus. Į projektą aktyviai įsitraukė ir tėveliai.

Gegužės 12d. darželio kieme vyko projekto "Gamtos abėcėlė" užbaigimas. Dalyvavo priešmokyklinių "Žiniukų mokyklėlės" ir "Voveriukų"grupių ugdytiniai. Vaikai tyrinėjo gamtą, ugdė pastabumą ir fantaziją, kūrė - dėliojo raides. Netradicinėje aplinkoje vaikai įtvirtino žinias apie raidžių bei jų elementų grafinį vaizdavimą ir jo supratimą.

Balandžio mėn. 19 – 30 d. „Žirniukų“ grupėje vyko projektas „Sveikai gaminu“. Ugdytiniai kalbėjosi apie sveiko maisto naudą mūsų organizmui, mokėsi sveikai maitintis, skirti vaisius ir daržoves. Žiūrėjo edukacinį filmuką apie sveiką mitybą bei Kakės Makės filmuką "Vaisiai ir daržovės“. Žaidė žaidimus "Valgomas-nevalgomas", "Sveikas-neveikas". Dėliojo sveikos mitybos piramidę bei atliko daug kūrybinių užduotėlių. Į projektinę veiklą buvo įtraukti ir tėveliai, kurie padėjo sukurti „Žirniukų“ receptų knygą „Gaminu sveikai“.

Balandžio 14 dieną įstaigos priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo nuotaikingose ir smagiose virtualiose bendradarbiavimo pamokose pavadinimu „Vėjo malūnai”. Šias pamokas vaikams vedė Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos būsimų pirmokų mokytojos.

Minint kovo 20 d. - pasaulinę Žemės dieną, kuomet šią dieną ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose, pats metas su vaikais pakalbėti apie Saulės svarbą Žemei ir Žmogui, supažindinti juos su Saulės įtaka žmogaus sveikatai bei nuotaikai, dienos ir nakties ritmu. Tuo tikslu Kauno lopšelis-daželis „Židinėlis“ 2021 m. kovo 1-26 d. organizavo akciją Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigoms „Pasirodžiusi saulutė iš aukštybių sosto, ar kas linksmas, ar kas liūdnas ji visus paglosto“. Į akciją įsijungė šešių Kauno miesto darželių: "Daigelis", "Vilnelė", "Židinėlis", "Etiudas", "Volungėlė", "Svirnelis" ugdytiniai, pedagogai, švietimo pagalbos specialistai. Sukurta septyniolika nuostabių Saulės mandalų.

Balandžio 9-osios rytmetį, įstaigoje vyko ,,Vaikučių Velykėlių“ šventė. Nors ir karantininėmis sąlygomis, bet vaikučius aplankė Velykų Bobutė - Velykė, kuri savo krepšelyje atnešė visiems margučių ir papasakojo apie Velykėles. Kartu su Velyke, apsilankė ir Višta su Gaideliu. Kiekviena grupė savo teritorijoje linksmai rideno margučius ir džiaugėsi Velykės atneštomis dovanomis - knygelėmis.

Atgimusi gamta dovanoja pačią gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas. Margutis yra neatsiejama Velykų šventės dalis. Margučių raštai atspindėjo žmonių mintis, jų pasaulėžiūrą. Mažiems ir suaugusiems margučių puošimas suteikdavo daug džiaugsmo ir erdvės meninėms improvizacijoms bei kūrybai. Ši tradicija puoselėjama ir iki šių dienų. Belaukiant smagiausios pavasario šventės, vaikučiai kartu su tėveliais, pasinėrė į kūrybos džiaugsmą ir sukūrė nuostabių raštų, ir ornamentų margučius dalyvaudami įstaigoje organizuotoje kūrybinių darbelių parodoje – “Rieda margučiai – džiaugias vaikučiai”.

Kovo mėn.,, Pumpurėlių”, ,,Nykštukų”, ir ,,Žiniukų mokyklėlės” vaikai ir jų tėveliai gamino erdvinius vėjo varpelius iš savarankiškai pasirinktų medžiagų. Išradingai ir savitai sukurti, švelniai skambantys vėjo varpeliai papuošė lauko aikštelės teritoriją. Varpeliai džiugina visus: ir vaikus, ir praeivius.

Kovo 11-ajai paminėti, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija organizavo miesto ir rajono ikimokyklinių įstaigų projektą ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj“. Šiame projekte jau nebe pirmus metus dalyvauja ir mūsų mažieji dainorėliai. ,,Žiniukų mokyklėlės“ vaikučiai šiais metais ne tik dainavo dainą ,,Mano Lietuva‘‘, bet ir dovanojo piešinį skirtą Tėvynei. Smagu, kad užsimezgusi draugystė su J. Naujalio muzikos gimnazija sėja gražius gerumo ir meilės daigelius vaikučių širdelėse.

2021 m. kovo 10 d. lopšelyje-darželyje ,,Židinėlyje“ vyko Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalyje dalyvavo ,,Voveriukų‘‘ ir ,,Žiniukų mokyklėlės“ ugdytiniai. Šventė prasidėjo Tautiška giesme, daina ir šokiu skirtu Lietuvai. Renginio metu vaikai žaidė judriuosius žaidimus su kamuoliais, dalyvavo estafetėse, rungtyniavo tarpusavyje. Vaikų emocijos ir azartas parodė, kad trikrepšis- tai puikus žaidimas.

2021m. sausio 5- 6d. l/d ,,Židinėlyje“ vyko ,,Trijų Karalių – atsisveikinimo su eglute“ šventė interaktyvioje aplinkoje. ,,Žiniukų mokyklėlės“ ir ,,Voveriukų“ gr. priešmokyklinukai susipažino su Trijų Karalių istorija (pagal Bibliją), apžiūrėjo Karalių atneštas dovanas- auksą, smilkalus ir mirą. Įsiminė Karalių vardus, kad tai - Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Išmoko ir dainavo dainą ,,Trys Karaliai per pasaulį eina, neša džiaugsmą, laimę“. Su Trijų Karalių švente baigiasi ir Kalėdinis laikotarpis, todėl vaikai sugrįžę į savo grupes nupuošė eglutes.

Sausio 13-oji Lietuvai reiškia išsaugotą laisvę ir apgintą nepriklausomybę, reiškia visų mūsų pareigą net sunkiausiomis akimirkomis būti kartu ir gyventi dėl Lietuvos. Minint 30-ąsias metines, įstaigos languose sužibo žvakelės, darželio kieme "pražydo" Neužmirštuolių pieva , primenanti kodėl jau 30 metų esame laisvi

Kai už lango paspaudžia šaltukas, atkeliauja tikra žiema, tai tinkamiausias metas vykdyti įvairiausius bandymus ir tyrinėjimus, kurie labai papildo ugdomąjį procesą, yra įdomūs vaikams ir teikia daug gerų, džiugių emocijų. Tokia veikla skatina ugdytinius domėtis ir pažinti aplinką, moko ieškoti ir atrasti. Sausio mėnesį darželyje visi vaikučiai kūrė darbelius iš ledo, bei dalyvavo kūrybinių darbelių iš ledo parodoje “Ledinukai paveiksliukai”, kuri mus džiugino įstaigos kiemo teritorijoje.

Sausio 28d. įvyko lopšelio grupių pramoga „Žiemos džiaugsmai“. Smagi, energinga mankštelė sušildė raumenukus ir pakvietė keliauti į žiemos karalystę. Vaikai džiaugėsi sniegu, krintančiomis snaigėmis, važinėjosi rogutėmis, statė sniego pilis, kasė takelius bei labirintus. Mažieji purškė ant sniego spalvotu vandeniu, dažė senius besmegenius teptukais, baltas sniego apklotas nusidažė ryškiomis spalvomis, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų. Mažyliai išbandė įvairias pramogas, pajautė žiemos džiaugsmus, nuotaikas ir juos išreiškė meninėmis priemonėmis. Natūralus sąlytis su gamta padėjo stiprinti vaikų sveikatą.