Žaidimas – vaiko gyvenimo ir ugdymosi būdas. Žaidimų metu vaikai įgyja naujų sugebėjimų, įgūdžių, naujos patirties, ugdoma motorika, kalba, vaizduotė, lavinami protiniai sugebėjimai. Vaikai mokosi laikytis taisyklių, susitarimų. Šiandien darželio kieme vaikai žaidė įvairius stalo, judriuosius, kūrybinius, didaktinius žaidimus. Įprastas žaidimas, netradicinėje lauko aplinkoje, įgijo naują prasmę. Dalinamės akimirkomis...

Birželio 29 dieną darželyje vyko saviraiškos rytmetis "Seku, seku pasaką". Vaikai, sekė pasakas, jas inscenizavo. Pasaką "Katinėlis ir gaidelis" vaidino vaikai, kurie lankė logopedines pratybas. Vaikai, veikėjų lūpomis mokėsi taisyklingai kalbėti, lavino atmintį, vaizduotę, mąstymą. Pasakos vaizdo įrašą „aktoriai“ dovanojo darželio draugams, tėveliai įrašą stebėjo virtualioje erdvėje.

Būna tokių dienų, kai žaislai pabosta, ką tada veikiame? Tai kuriame patys! Žaislus, papuošimus, įvairias veiklas. Kaip smagu išlaisvinti savo vaizduotę, atskleisti savo kūrybiškumą. Birželio 29 d. darželio kieme vyko „Žiogelių“ ir „Žirniukų“ gr. ugdytinių pleneras „Žaidžiu su spalvomis“. Veikla lauke yra procesas, kai vaikai gali laisvai kurti naudodamiesi įvairia gamtine medžiaga, klausinėti apie vykstančius procesus ir džiaugtis aplinka, eksperimentuoti ir tyrinėti. Gamtos apsuptyje malonu ne tik žaisti, bet ir bendrauti su kitais vaikais. O dar smagiau savo kūrinį parodyti draugams ir tėveliams.

2021 m. birželio 10 ir 15 dienomis mūsų darželio „Smalsučių“, „Žiogelių“ ir „Žirniukų“ grupės vaikai dalyvavo Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos organizuotoje Kauno miesto ikimokyklinių, priešmokyklinių ugdymo įstaigų vaikų patyriminėje mugėje „Aš – gamtos vaikas“. Vaikai praplėtė ir pagilino žinias apie gamtą, išplėtojo gamtamokslinius gebėjimus ir įgūdžius žaismingoje edukacinėje programoje „Kelionė į kosmosą“, patyriminėje veikloje „Misija: sėk, augink, patirk“, kurios metu sėjo įvairius augalus.

Birželio 3-osios rytą, ,,Voveriukų‘‘ ir ,,Žiniukų mokyklėlės‘‘ vaikučiai rinkosi į l/d. ,,Židinėlio‘‘ kiemą, kur vyko ,,Turistinis - muzikinis‘‘ rytmetys. Padainavę ,,Draugų dainą‘‘ ir pašokę šokį ,,Diskoteka‘‘, priešmokyklinukai išbandė savo jėgas sportinėse rungtyse ir turistinėse trasose. Šventei įpusėjus vaikai mokėsi statyti palapines, sudėlioti ir susikurti laužą , susipažino su turistiniu inventoriumi. Susėdę aplink ,,laužą‘‘ visi smagiai dainavo dainas, o šventės pabaigoje pramogavo savo palapinėse.

Vasara - smagių žaidimų, įvairių pramogų ir linksmybių metas. O kas gali būti vaikui smagiau už žaidimą su vandeniu. Tuo puikiausiai įsitikino ir mūsų įstaigos ugdytiniai. Juk šiandien darželyje nepaprasta diena - Vandens žaidimų diena! Muzikos mokytoja, darželio kieme, sukvietė visus vaikus į didelį būrį ir pasveikino su muzika žaliuojančią vasarą. Kiekvienos grupės vaikai kartu su mokytojomis sugalvojo begalę įdomių veiklų bei žaidimų su vandeniu.

Vasara puikus metas žaidimams su smėliu. Nė vienas vaikas neužaugo be smėlio dėžės. Birželio 22 dieną mūsų lopšelio - darželio ,,Židinėlis“ ugdytiniai susirinko į pramogą ,,Smėlio karalystė“. Vaikai tyrinėjo šlapio ir sauso smėlio savybes, statė smėlio pilis, kepė “smėlio” pyragus, kūrė įvairius smėlio statinius, kasė ir matavo duobės gylį. Ugdytiniai pajautė pažinimo džiaugsmą, kad iš šlapio smėlio galima pastatyti įvairių nuostabių pilių. Statydami iš smėlio ugdytiniai lavino savo kūrybiškumą, pilis, pyragus ir kitus statinius puošė natūraliomis gamtinėmis medžiagomis: įvairių formų akmenukais, kriauklėmis, eglės, pušies kankorėžiais, gėlėmis bei šakelėmis. Žaisdami ir statydami iš smėlio vaikai patyrė teigiamų emocijų ir išmoko draugiškai bendrauti su draugais, bei įgijo gamtos pažinimo įgūdžių.

2021 06 14 - 06 18 dienomis ,,Pumpurėlių”, ,,Nykštukų” ir ,,Žiniukų mokyklėlės” grupės organizavo projektą ,,Prieš tūkstančius metų”. Projekto metu vaikai išbandė įvairias veiklas: • pažintines - susipažino kokių dinozaurų, gyvūnų buvo anksčiau, kaip jie gyveno ir kodėl išnyko, • kūrybines – kūrė keistus gyvūnus, juos spalvino ir surengė kūrybinių darbų parodą, • sportines - aktyviai sportavo įsirengtame takelyje ,,Dinozaurų pėdomis”. Projektinė veikla vaikams suteikė labai daug teigiamų emocijų, naujų potyrių, žinių ir tuo pačiu nuotaikingai papuošė žaidimų aikštelę.

Birželio 4 d. mūsų įstaigos kieme vyko "Žiogelių" ir "Žirniukų" gr. pleneras "Augino saulutė gėlytės žiedelį". Vaikai ugdė kūrybiškumą piešdami įvairiomis piešimo priemonėmis ant skaidrios polietileno plėvelės. Piešinys papuošė teritoriją ir visus džiugino.

Birželio 1d. minėjome Vaikų gynimo dieną. Vaikučiai darželio kieme aktyviai žaidė lauko žaidimus, pūtė balionus bei įspūdingus muilo burbulus, piešė, šoko ir dainavo. Vasariškas džiugesys atsispindėjo jų šypsenėlėse.

Gegužės 26d. ir 27d. įstaigoje vyko priešmokyklinukų atsisveikinimo su darželiu šventė „Mes užaugom kartu 2021“. Vaikai salėje dainavo, šoko, žaidė. Prisiminė pačias maloniausias, smagiausias akimirkas, praleistas darželyje. Šventė tęsėsi ir darželio kieme. Vaikai džiūgavo, leisdami į dangų balionus, o su jais ir savo svajones.

Gegužės mėn. 17-28 d. ,,Žiogelių" grupėje vyko projektas „Sveiki dantukai, graži šypsena“. Vaikai susipažino su dantims naudingais ir žalingais maisto produktais, mokėsi tvarkingai valgyti, po valgio mokėsi teisingai valyti dantis, skalauti burną. Žiūrėjome edukacinius filmukus apie dantukus, susipažinome su gydytojo, kuris gydo dantis profesija, išmokome mįslių, posakių apie dantis, eilėraščių. Vaikai piešė, karpė, aplikavo, kūrė pasakas, istorijas apie dantukus. Į projektą aktyviai įsitraukė ir tėveliai.

Gegužės 12d. darželio kieme vyko projekto "Gamtos abėcėlė" užbaigimas. Dalyvavo priešmokyklinių "Žiniukų mokyklėlės" ir "Voveriukų"grupių ugdytiniai. Vaikai tyrinėjo gamtą, ugdė pastabumą ir fantaziją, kūrė - dėliojo raides. Netradicinėje aplinkoje vaikai įtvirtino žinias apie raidžių bei jų elementų grafinį vaizdavimą ir jo supratimą.

Balandžio mėn. 19 – 30 d. „Žirniukų“ grupėje vyko projektas „Sveikai gaminu“. Ugdytiniai kalbėjosi apie sveiko maisto naudą mūsų organizmui, mokėsi sveikai maitintis, skirti vaisius ir daržoves. Žiūrėjo edukacinį filmuką apie sveiką mitybą bei Kakės Makės filmuką "Vaisiai ir daržovės“. Žaidė žaidimus "Valgomas-nevalgomas", "Sveikas-neveikas". Dėliojo sveikos mitybos piramidę bei atliko daug kūrybinių užduotėlių. Į projektinę veiklą buvo įtraukti ir tėveliai, kurie padėjo sukurti „Žirniukų“ receptų knygą „Gaminu sveikai“.

Balandžio 14 dieną įstaigos priešmokyklinių grupių ugdytiniai dalyvavo nuotaikingose ir smagiose virtualiose bendradarbiavimo pamokose pavadinimu „Vėjo malūnai”. Šias pamokas vaikams vedė Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos būsimų pirmokų mokytojos.

Minint kovo 20 d. - pasaulinę Žemės dieną, kuomet šią dieną ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose, pats metas su vaikais pakalbėti apie Saulės svarbą Žemei ir Žmogui, supažindinti juos su Saulės įtaka žmogaus sveikatai bei nuotaikai, dienos ir nakties ritmu. Tuo tikslu Kauno lopšelis-daželis „Židinėlis“ 2021 m. kovo 1-26 d. organizavo akciją Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigoms „Pasirodžiusi saulutė iš aukštybių sosto, ar kas linksmas, ar kas liūdnas ji visus paglosto“. Į akciją įsijungė šešių Kauno miesto darželių: "Daigelis", "Vilnelė", "Židinėlis", "Etiudas", "Volungėlė", "Svirnelis" ugdytiniai, pedagogai, švietimo pagalbos specialistai. Sukurta septyniolika nuostabių Saulės mandalų.

Balandžio 9-osios rytmetį, įstaigoje vyko ,,Vaikučių Velykėlių“ šventė. Nors ir karantininėmis sąlygomis, bet vaikučius aplankė Velykų Bobutė - Velykė, kuri savo krepšelyje atnešė visiems margučių ir papasakojo apie Velykėles. Kartu su Velyke, apsilankė ir Višta su Gaideliu. Kiekviena grupė savo teritorijoje linksmai rideno margučius ir džiaugėsi Velykės atneštomis dovanomis - knygelėmis.

Atgimusi gamta dovanoja pačią gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas. Margutis yra neatsiejama Velykų šventės dalis. Margučių raštai atspindėjo žmonių mintis, jų pasaulėžiūrą. Mažiems ir suaugusiems margučių puošimas suteikdavo daug džiaugsmo ir erdvės meninėms improvizacijoms bei kūrybai. Ši tradicija puoselėjama ir iki šių dienų. Belaukiant smagiausios pavasario šventės, vaikučiai kartu su tėveliais, pasinėrė į kūrybos džiaugsmą ir sukūrė nuostabių raštų, ir ornamentų margučius dalyvaudami įstaigoje organizuotoje kūrybinių darbelių parodoje – “Rieda margučiai – džiaugias vaikučiai”.

Kovo mėn.,, Pumpurėlių”, ,,Nykštukų”, ir ,,Žiniukų mokyklėlės” vaikai ir jų tėveliai gamino erdvinius vėjo varpelius iš savarankiškai pasirinktų medžiagų. Išradingai ir savitai sukurti, švelniai skambantys vėjo varpeliai papuošė lauko aikštelės teritoriją. Varpeliai džiugina visus: ir vaikus, ir praeivius.

Kovo 11-ajai paminėti, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija organizavo miesto ir rajono ikimokyklinių įstaigų projektą ,,Meilė Tėvynei mažoj širdelėj“. Šiame projekte jau nebe pirmus metus dalyvauja ir mūsų mažieji dainorėliai. ,,Žiniukų mokyklėlės“ vaikučiai šiais metais ne tik dainavo dainą ,,Mano Lietuva‘‘, bet ir dovanojo piešinį skirtą Tėvynei. Smagu, kad užsimezgusi draugystė su J. Naujalio muzikos gimnazija sėja gražius gerumo ir meilės daigelius vaikučių širdelėse.

2021 m. kovo 10 d. lopšelyje-darželyje ,,Židinėlyje“ vyko Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Festivalyje dalyvavo ,,Voveriukų‘‘ ir ,,Žiniukų mokyklėlės“ ugdytiniai. Šventė prasidėjo Tautiška giesme, daina ir šokiu skirtu Lietuvai. Renginio metu vaikai žaidė judriuosius žaidimus su kamuoliais, dalyvavo estafetėse, rungtyniavo tarpusavyje. Vaikų emocijos ir azartas parodė, kad trikrepšis- tai puikus žaidimas.

2021m. sausio 5- 6d. l/d ,,Židinėlyje“ vyko ,,Trijų Karalių – atsisveikinimo su eglute“ šventė interaktyvioje aplinkoje. ,,Žiniukų mokyklėlės“ ir ,,Voveriukų“ gr. priešmokyklinukai susipažino su Trijų Karalių istorija (pagal Bibliją), apžiūrėjo Karalių atneštas dovanas- auksą, smilkalus ir mirą. Įsiminė Karalių vardus, kad tai - Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Išmoko ir dainavo dainą ,,Trys Karaliai per pasaulį eina, neša džiaugsmą, laimę“. Su Trijų Karalių švente baigiasi ir Kalėdinis laikotarpis, todėl vaikai sugrįžę į savo grupes nupuošė eglutes.

Sausio 13-oji Lietuvai reiškia išsaugotą laisvę ir apgintą nepriklausomybę, reiškia visų mūsų pareigą net sunkiausiomis akimirkomis būti kartu ir gyventi dėl Lietuvos. Minint 30-ąsias metines, įstaigos languose sužibo žvakelės, darželio kieme "pražydo" Neužmirštuolių pieva , primenanti kodėl jau 30 metų esame laisvi

Kai už lango paspaudžia šaltukas, atkeliauja tikra žiema, tai tinkamiausias metas vykdyti įvairiausius bandymus ir tyrinėjimus, kurie labai papildo ugdomąjį procesą, yra įdomūs vaikams ir teikia daug gerų, džiugių emocijų. Tokia veikla skatina ugdytinius domėtis ir pažinti aplinką, moko ieškoti ir atrasti. Sausio mėnesį darželyje visi vaikučiai kūrė darbelius iš ledo, bei dalyvavo kūrybinių darbelių iš ledo parodoje “Ledinukai paveiksliukai”, kuri mus džiugino įstaigos kiemo teritorijoje.

Sausio 28d. įvyko lopšelio grupių pramoga „Žiemos džiaugsmai“. Smagi, energinga mankštelė sušildė raumenukus ir pakvietė keliauti į žiemos karalystę. Vaikai džiaugėsi sniegu, krintančiomis snaigėmis, važinėjosi rogutėmis, statė sniego pilis, kasė takelius bei labirintus. Mažieji purškė ant sniego spalvotu vandeniu, dažė senius besmegenius teptukais, baltas sniego apklotas nusidažė ryškiomis spalvomis, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų. Mažyliai išbandė įvairias pramogas, pajautė žiemos džiaugsmus, nuotaikas ir juos išreiškė meninėmis priemonėmis. Natūralus sąlytis su gamta padėjo stiprinti vaikų sveikatą.